Facebook

Co je to deprese a deprese jako autoagrese

Co je deprese? To záleží na úhlu pohledu. Z pohledu diagnostiky, je to diagnostická kategorie. Z pohledu biologicky orientovaného lékaře (psychiatra), je to biologicko-chemická nerovnováha v organismu. Z psychologického pohledu v duchu např. gestalt terapie, je deprese způsob zacházení jedince s vlastní energií a kontaktem se světem a s vlastní osobou.

Celý článek...
 
Psycholog nebo psychoterapeut jako člověk.

Jako psycholog a psychoterapeut se často setkávám s představami klientů nebo i jiných lidí o nás psycholozích a psychoterapeutech. Protože jsou tyto představy často překvapující a zdá se, že je to obecnější jev, pokusím se zde, o tom něco stručně napsat.

Celý článek...
 
Psycholog, Psychiatr, Psychoterapeut

Jaký je rozdíl mezi profesemi: psycholog, psychiatr a psychoterapeut?

Psycholog

Psycholog je člověk, který vystudoval obor psychologie na Filozofické, případně Pedagogické fakultě (či jiné, kde je možné obor psychologie studovat). V rámci studia se mohl specializovat na jedno ze zaměření – klinická psychologie, psychologie práce a organizace, pedagogická psychologie atd. Podle toho, čemu se po studiu věnuje - kde pracuje, tak se odborně profiluje a specializuje. Pro oblast zdravotnictví se psycholog specializuje v zaměření klinickém.

Celý článek...
 


PSYCHOLOG KONTAKT

Psycholog Praha

Narozen 1971, Praxe od 2001
Jaromír Chrášťanský

PhDr. Jaromír Chrášťanský

Tel.: +420 724 053 530
kontakt@psycholog-praha.net

Belgická 23, Praha 2
(blízko metra Náměstí Míru)


Klinický psycholog, psychoterapeut a supervizor s atestací, funkční specializací a registrací

Člen Evropské Asociace pro Gestalt terapii

Jaromír Chrášťanský - ZnamyLekar.cz